С НЯКОЛКО СЪБИТИЯ БЕ ОТБЕЛЯЗАН СВЕТОВНИЯТ ДЕН НА ЗЕМЯТА  В РАЙОН „ЮЖЕН“

С НЯКОЛКО СЪБИТИЯ БЕ ОТБЕЛЯЗАН СВЕТОВНИЯТ ДЕН НА ЗЕМЯТА В РАЙОН „ЮЖЕН“

Район „Южен“ отбеляза с няколко събития световният ден на земята 22 април:

На този ден студенският съвет към ВУСИ създаде своята алея от дървета намираща се на ул. „Кукленско шосе“ в близост до сградата на университета. Випуск 2021 г. със своите преподаватели засадиха 10 широколистни дървета от вида липа, като предадоха дърветата символично на своите колеги от първи курс и администрацията на район „Южен“ с посланието: „За бъдещето“. Така те създадоха началото на своята „Алея“, която ежегодно на този ден ще се обогатява с различни дървесни видове.

Старт на засаждането даде зам. – кметът на район „Южен“ г-жа Атанаска Тунтова.

„Благодаря на всички Вас студентите от ВУСИ, които чрез тази инициатива ни давате вяра и надежда, че идните поколения ще опазват земята и ще се стремят към една екологична планета, в която здравето е на първо място, а какво е здравето- опазването на еколочните ни ресурси. “- сподели г-жа Тунтова.

На този ден бе открита и изложба от рисунки и макети на тема: “Нашата планета Земя“ в СУ „К. Величков“

Децата от подготвителната група изработиха групов проект и с голям интерес изгледаха презентацията свързана с опазването на планетата. Подготвителната група Монтесори със своите преподаватели и еколозите от район „Южен“ – инж. Евтимия Първанова и Веско Михайлов проведоха беседа за опазването на околната среда и съхраняването на живота в нея. Празникът приключи с разкрасяване на дворното пространство, като учениците засадиха множество цветя.

Третата инициатива проведена под егидата на кмета на район „Южен“ г-н Костадин Язов бе обявяването на резултатите от ежегодния конкур за рисунка, които тази година бе на тема: „Възстановете нашате Земя“.

„Благодаря на всички ученици взели участие в нашият конкурс, които се проведе онлайн тази година.  Щастлив съм, че всички чрез своите творби макар и за кратко сте се замислили в посока за бъдещето на планетата ни. Продължавайте в този дух, защото само така ще възстановим  земята и ще я опазим за самите нас! Без природни ресурси няма живот, за това нека да ги съхраним заедно!“ – каза кметът на район „Южен“ г-н Язов.

В деня на Земята 22 април, с подкрепата на Кмета г-н Костадин Язов и служители от администрацията, абсолвенти от ВУСИ поставиха началото на изграждане на нова паркова среда „Алея на ВУСИ“

В деня на Земята 22 април, с подкрепата на Кмета г-н Костадин Язов и служители от администрацията, абсолвенти от ВУСИ поставиха началото на изграждане на нова паркова среда „Алея на ВУСИ“

В деня на Земята 22 април, абсолвенти от випуск 2017-2021 година на ВУСИ с подкрепата на Кмета  г-н Костадин Язов и служители от администрацията поставиха началото на изграждане на нова паркова среда „Алея на ВУСИ“.
Пожелаваме успех на младите хора и да бъдат все така отговорни към планетата Земя!

Прочети повече >>

ПРОТОКОЛ за класираните участници в конкурса за рисунка на тема: „Възстановете нашата земя“

ПРОТОКОЛ

 за класираните участници в конкурса за рисунка на тема:

„Възстановете нашата земя“ обявен във връзка с отбелязването на Световния ден на земята 22.04.2021 г. от Кмета на район „Южен“ Община Пловдив – г-н Костадин Язов

1 МЯСТО

1 клас

  1. Божидара Райкова Георгиева – ОУ „Райна Княгиня“
  2. Калоян Гърнев ОУ „Райна Княгиня“
  3. Иванина Андреева Попова СУ „К. Величков“
  4. Марая Иванова Русинова ОУ „Райна Княгиня“
  5. Рая Цветанова ОУ „Райна Княгиня“
  6. Ивелин Галушкин ОУ „Райна Княгиня“
  7. Симона Доминова ОУ „Райна Княгиня“

 

2 клас

  1. Аляра Исуф СУ „К. Величков“
  2. Виктория Дичина СУ „Св. К. Кирил Философ“
  3. Виктория Стойчева СУ „Св. К. Кирил Философ“
  4. Таня Николаева Пецева СУ „К. Кирил Философ“
  5. Брияна Фурнаджиева СУ „Св. К. Кирил Философ“

 

3 клас

  1. Валентина Хр. Запрянова ОУ „Ст. Михайловски“
  2. Павлета Павлова ОУ „Ст. Михайловски“
  3. Симай Мехмедова СУ „Св. К. Кирил Философ“
  4. Виктория Арашева ОУ „Димитър Талев“
  5. Ивайла Хаджиева – СУ „К.К. Философ“

 

4 клас

  1. Пресиана Чукова ОУ „Яне Сандански“
  2. Алекса Алексова СУ „Св. К. Кирил Философ“
  3. Изабела Маринова ОУ „Яне Сандански“
  4. Ирис Недева ОУ „Яне Сандански“
  5. Кристиан Терзийски“ ОУ „Яне Сандански“
  6. Кристияна Иванова ОУ „Яне Сандански“
  7. Мария Калинова Лазарова ОУ „Яне Сандански“
  8. Моника Михайлова ОУ „Яне Сандански“
  9. Николай Петков ОУ „Яне Сандански“
  10. Никола Иванов СУ „К. Величков“
  11. Мария Калинова Лазарова ОУ „Яне Сандански“ – клип

 

5 клас

  1. Анелия Атанасова – ОУ „Стоян Михайловски“
  2. Васил Саватинов – ОУ „Стоян Михайловски“
  3. Гергана Христозова ОУ „Ст. Михайловски“
  4. Ева Тропанкова СУ „К. Величков“
  5. Моника Чавдарова ОУ „Яне Санднаски“

6 клас

  1. Анна-Мария Мечева СУ „К. Величков“
  2. Ралица Арабаджиева –СУ „К. Величков“
  3. Михаела Беширова ОУ „Ст. Михайловски“

8 клас

  1. Габриела Джегарова –СУ „К. Величков“

 

2 МЯСТО

 

1 клас

  1. Никол Балева ОУ „Райна Княгиня“
  2. Никол Банкова ОУ „Райна Княгиня“

2 клас

  1. Кристиан Станевски –СУ „К.Кирил Философ“
  2. Никол Тодорова СУ „К.Кирил Философ“
  3. Тодор Поповски СУ „К.Кирил Философ“
  4. Пресияна Кирева СУ „Св. К. Кирил Философ“
  5. Теодора Таушанова СУ „Св. К. Кирил Философ“

 

3 клас

  1. Дария Найденова СУ К. Величков“
  2. Иван Русев ОУ „Яне Сандански“

 

4 клас

  1. Магдалена Петрова ОУ „Яне Сандански“
  2. Мария Димова СУ „Св. К. Кирил Философ“
  3. Мириам Стоева ОУ „Яне Сандански“

 

5 клас

  1. Антоанета Чувалова СУ „К. Величков“
  2. Илияна Атанасова ОУ „Стоян Михайловски“
  3. Стефани Роглекова ОУ „Яне Сандански“

6 клас

  1. Георги Вълчев СУ „К. Величков“
  2. Михаела Беширова ОУ „Стоян Михайловски“

 

 

3 МЯСТО

1 клас

  1. Тихомир Димитриевич ОУ „Райна Княгиня“
  2. Стиляна Джаферова ОУ „Райна Княгиня“

 

 

2 клас

  1. Георги Дуров СУ „К. Кирил Философ“
  2. Марина Николава СУ „К. Кирил Философ“
  3. Цветан Загорски СУ „Св. К. Кирил Философ“
  4. Василена Динкова СУ „Св. К. Кирил Философ“
  5. Дария Ставрева СУ „Св. К. Кирил Философ“
  6. Дария Кръстанова СУ „Св. К. Кирил Философ“

 

 

3 клас

  1. Надежда Вълкова СУ „Св. К. Кирил Философ“
  2. Поля Дончева СУ „Св. К. Кирил Философ“

 

  • клас
  1. Димитър Филипов ОУ „Яне Сандански“
  2. Ник Христов ОУ „Яне Сандански“
  3. Рая Иванова ОУ „Яне Сандански“
  4. Стайко Каламов ОУ „Яне Сандански“

 

  • клас
  1. Александър Мардиросян СУ „К. Величков“
  2. Жасмина Младенова ОУ „Ст. Михайловски“
  • клас
  1. Йоанна Богданова СУ „К. Величков“

 

 

Комисия:

 

  1. Атанаска Тунтова – зам. кмет на район „Южен“………………………….

 

  1. инж. Е. Първанова – главен експерт „Екология“……………………

 

  1. Веско Михайлов – главен експерт „ООС“……………………..

Награди земя