СПИСЪК НА ДОПУСНАТИ КАНДИДАТИ за длъжността – Старши експерт-счетоводител в дирекция „АПИО СБ ЧР СД” в район „Южен”

Въз основа на Протокол № 1 от 27.04.2021 г. конкурсната комисия назначена със Заповед № 21Ю-РОА-180 от 09.04.2021 г. Кмета на район „Южен” за допускане и провеждане на конкурса за длъжността Старши експерт-счетоводител в дирекция „Административно, правно, информационно обслужване, счетоводство, бюджет, човешки ресурси и стопански дейности”  в район „Южен” реши:

Допуска до конкурс следните кандидати:

  1. Юлия Йорданова Костова.
  2. Николина Йорданова Недялкова.

Посочените допуснати кандидати трябва да се явят на тест на 19.05.2021 г. от 10:30 ч. в сградата на район „Южен“, ул. „Македония“ №73А – заседателна зала (2-ри етаж).

Във връзка с РЕШЕНИЕ на Народното събрание за налагане на мораториум върху определени действия на държавните органи, обн. В ДВ, бр. 34, от дата 23.4.2021 г. теста за длъжността Старши експерт счетоводител ще се проведе на друга дата, за което кандидатите ще бъдат информирани допълнително.

ПРЕДСЕДАТЕЛ

НА КОНКУРСНАТА КОМИСИЯ:  ……………..(п)………………

                  Панко Енев – Заместник-кмет на район „Южен“

Списък допуснати-28.04

ОП „Дезинфекционна станция“ информират за предстоящи ддд-обработки на територията на община Пловдив

ОП „Дезинфекционна станция“ информират за предстоящи ддд-обработки на територията на община Пловдив

ОП „Дезинфекционна станция“ информират за предстоящи ддд-обработки на територията на община Пловдив. Специализираните екипи към общинското предприятие ще работят по следният график:

  1. Дезакаризация:
  2. Места за разхождане на кучета/ кучешки площадки/ –

– 26.04.2021г.     район Северен и район Централен

– 27.04.2021г.     район Източен и район Южен

– 28.04.2021г.     район Тракия и район Западен

3. Поради неблагоприятни метеорологични условия пролетната дезакаризация на паркове и междублокови пространства: ще продължи и през месец май:

– Район Централен-  10.05.2021г , 11.05.2021г и 12.05.2021г

– Район Северен- 13.05.2021г и 14.05.2021г

– Район Южен- 17.05.2021г

Часови диапазон от: 07:00ч до 13:30ч  и от 22:00ч до 04:00ч

  1. Продължава дезинсекция срещу ларви на комари / водни площи, подлежащи на обработки са канал от КАТ-Пловдив на запад и на север, карловско шосе , канал жк Тракия от Асеновградски надлез до Ягодовско шосе, биотоп в кв. Прослав, канал  Рогошко шосе , Брегова зона по южното и северното течение на река Марица и около притоци, Гребен канал, Преливник:

В дните: 17.05.2021г, 18.05.2021г и 19.05.2021г

          В часови диапазон от 06:00ч до 13:30ч

III.Растителна защита в часови диапазон от 22:00ч-04:00ч:

  1. Рози- 26.04.2021г
  2. Кестени- 10.05.2021г и 11.05.2021г

За всяка от обработките ще се използват разрешени за употреба биоцидни препарати, в съответната препоръчителна доза и концентрация.

Съветваме отглеждащите пчелни семейства в района на предстоящите обработки, да ограничат полета на пчелите в указания по-горе период.

Растителнозащитните мероприятия ще бъдат отразени и на електронна платформа на БАБХ- ЕПОРД.

Директна връзка на телефон 032 642583 или чрез  dstancia.plovdiv@abv.bg

С НЯКОЛКО СЪБИТИЯ БЕ ОТБЕЛЯЗАН СВЕТОВНИЯТ ДЕН НА ЗЕМЯТА  В РАЙОН „ЮЖЕН“

С НЯКОЛКО СЪБИТИЯ БЕ ОТБЕЛЯЗАН СВЕТОВНИЯТ ДЕН НА ЗЕМЯТА В РАЙОН „ЮЖЕН“

Район „Южен“ отбеляза с няколко събития световният ден на земята 22 април:

На този ден студенският съвет към ВУСИ създаде своята алея от дървета намираща се на ул. „Кукленско шосе“ в близост до сградата на университета. Випуск 2021 г. със своите преподаватели засадиха 10 широколистни дървета от вида липа, като предадоха дърветата символично на своите колеги от първи курс и администрацията на район „Южен“ с посланието: „За бъдещето“. Така те създадоха началото на своята „Алея“, която ежегодно на този ден ще се обогатява с различни дървесни видове.

Старт на засаждането даде зам. – кметът на район „Южен“ г-жа Атанаска Тунтова.

„Благодаря на всички Вас студентите от ВУСИ, които чрез тази инициатива ни давате вяра и надежда, че идните поколения ще опазват земята и ще се стремят към една екологична планета, в която здравето е на първо място, а какво е здравето- опазването на еколочните ни ресурси. “- сподели г-жа Тунтова.

На този ден бе открита и изложба от рисунки и макети на тема: “Нашата планета Земя“ в СУ „К. Величков“

Децата от подготвителната група изработиха групов проект и с голям интерес изгледаха презентацията свързана с опазването на планетата. Подготвителната група Монтесори със своите преподаватели и еколозите от район „Южен“ – инж. Евтимия Първанова и Веско Михайлов проведоха беседа за опазването на околната среда и съхраняването на живота в нея. Празникът приключи с разкрасяване на дворното пространство, като учениците засадиха множество цветя.

Третата инициатива проведена под егидата на кмета на район „Южен“ г-н Костадин Язов бе обявяването на резултатите от ежегодния конкур за рисунка, които тази година бе на тема: „Възстановете нашате Земя“.

„Благодаря на всички ученици взели участие в нашият конкурс, които се проведе онлайн тази година.  Щастлив съм, че всички чрез своите творби макар и за кратко сте се замислили в посока за бъдещето на планетата ни. Продължавайте в този дух, защото само така ще възстановим  земята и ще я опазим за самите нас! Без природни ресурси няма живот, за това нека да ги съхраним заедно!“ – каза кметът на район „Южен“ г-н Язов.

ПРОТОКОЛ за класираните участници в конкурса за рисунка на тема: „Възстановете нашата земя“

ПРОТОКОЛ

 за класираните участници в конкурса за рисунка на тема:

„Възстановете нашата земя“ обявен във връзка с отбелязването на Световния ден на земята 22.04.2021 г. от Кмета на район „Южен“ Община Пловдив – г-н Костадин Язов

1 МЯСТО

1 клас

  1. Божидара Райкова Георгиева – ОУ „Райна Княгиня“
  2. Калоян Гърнев ОУ „Райна Княгиня“
  3. Иванина Андреева Попова СУ „К. Величков“
  4. Марая Иванова Русинова ОУ „Райна Княгиня“
  5. Рая Цветанова ОУ „Райна Княгиня“
  6. Ивелин Галушкин ОУ „Райна Княгиня“
  7. Симона Доминова ОУ „Райна Княгиня“

 

2 клас

  1. Аляра Исуф СУ „К. Величков“
  2. Виктория Дичина СУ „Св. К. Кирил Философ“
  3. Виктория Стойчева СУ „Св. К. Кирил Философ“
  4. Таня Николаева Пецева СУ „К. Кирил Философ“
  5. Брияна Фурнаджиева СУ „Св. К. Кирил Философ“

 

3 клас

  1. Валентина Хр. Запрянова ОУ „Ст. Михайловски“
  2. Павлета Павлова ОУ „Ст. Михайловски“
  3. Симай Мехмедова СУ „Св. К. Кирил Философ“
  4. Виктория Арашева ОУ „Димитър Талев“
  5. Ивайла Хаджиева – СУ „К.К. Философ“

 

4 клас

  1. Пресиана Чукова ОУ „Яне Сандански“
  2. Алекса Алексова СУ „Св. К. Кирил Философ“
  3. Изабела Маринова ОУ „Яне Сандански“
  4. Ирис Недева ОУ „Яне Сандански“
  5. Кристиан Терзийски“ ОУ „Яне Сандански“
  6. Кристияна Иванова ОУ „Яне Сандански“
  7. Мария Калинова Лазарова ОУ „Яне Сандански“
  8. Моника Михайлова ОУ „Яне Сандански“
  9. Николай Петков ОУ „Яне Сандански“
  10. Никола Иванов СУ „К. Величков“
  11. Мария Калинова Лазарова ОУ „Яне Сандански“ – клип

 

5 клас

  1. Анелия Атанасова – ОУ „Стоян Михайловски“
  2. Васил Саватинов – ОУ „Стоян Михайловски“
  3. Гергана Христозова ОУ „Ст. Михайловски“
  4. Ева Тропанкова СУ „К. Величков“
  5. Моника Чавдарова ОУ „Яне Санднаски“

6 клас

  1. Анна-Мария Мечева СУ „К. Величков“
  2. Ралица Арабаджиева –СУ „К. Величков“
  3. Михаела Беширова ОУ „Ст. Михайловски“

8 клас

  1. Габриела Джегарова –СУ „К. Величков“

 

2 МЯСТО

 

1 клас

  1. Никол Балева ОУ „Райна Княгиня“
  2. Никол Банкова ОУ „Райна Княгиня“

2 клас

  1. Кристиан Станевски –СУ „К.Кирил Философ“
  2. Никол Тодорова СУ „К.Кирил Философ“
  3. Тодор Поповски СУ „К.Кирил Философ“
  4. Пресияна Кирева СУ „Св. К. Кирил Философ“
  5. Теодора Таушанова СУ „Св. К. Кирил Философ“

 

3 клас

  1. Дария Найденова СУ К. Величков“
  2. Иван Русев ОУ „Яне Сандански“

 

4 клас

  1. Магдалена Петрова ОУ „Яне Сандански“
  2. Мария Димова СУ „Св. К. Кирил Философ“
  3. Мириам Стоева ОУ „Яне Сандански“

 

5 клас

  1. Антоанета Чувалова СУ „К. Величков“
  2. Илияна Атанасова ОУ „Стоян Михайловски“
  3. Стефани Роглекова ОУ „Яне Сандански“

6 клас

  1. Георги Вълчев СУ „К. Величков“
  2. Михаела Беширова ОУ „Стоян Михайловски“

 

 

3 МЯСТО

1 клас

  1. Тихомир Димитриевич ОУ „Райна Княгиня“
  2. Стиляна Джаферова ОУ „Райна Княгиня“

 

 

2 клас

  1. Георги Дуров СУ „К. Кирил Философ“
  2. Марина Николава СУ „К. Кирил Философ“
  3. Цветан Загорски СУ „Св. К. Кирил Философ“
  4. Василена Динкова СУ „Св. К. Кирил Философ“
  5. Дария Ставрева СУ „Св. К. Кирил Философ“
  6. Дария Кръстанова СУ „Св. К. Кирил Философ“

 

 

3 клас

  1. Надежда Вълкова СУ „Св. К. Кирил Философ“
  2. Поля Дончева СУ „Св. К. Кирил Философ“

 

  • клас
  1. Димитър Филипов ОУ „Яне Сандански“
  2. Ник Христов ОУ „Яне Сандански“
  3. Рая Иванова ОУ „Яне Сандански“
  4. Стайко Каламов ОУ „Яне Сандански“

 

  • клас
  1. Александър Мардиросян СУ „К. Величков“
  2. Жасмина Младенова ОУ „Ст. Михайловски“
  • клас
  1. Йоанна Богданова СУ „К. Величков“

 

 

Комисия:

 

  1. Атанаска Тунтова – зам. кмет на район „Южен“………………………….

 

  1. инж. Е. Първанова – главен експерт „Екология“……………………

 

  1. Веско Михайлов – главен експерт „ООС“……………………..

Награди земя

 

На 22 Април 2021 /Четвъртък/ от 16.00 в Район Южен – Община Пловдив ще се извърши дезинфекциране против корона-вирус

На 22 Април 2021 /Четвъртък/ от 16.00 в Район Южен – Община Пловдив ще се извърши дезинфекциране против корона-вирус

На 22 Април 2021 /Четвъртък/ от 16.00 в Район Южен – Община Пловдив ще се извърши дезинфекциране против корона-вирус. В тази връзка, районната администрация ще преустанови работа след 15.50 часа.

Изплащането на възнагражденията на участниците в СИК, ще се извършва всеки работен ден от 09:00 до 12:00 и от 12:30 до 17:00 часа в стая №23 на етаж 2

Изплащането на възнагражденията на участниците в СИК от избори  за Народни представители проведени на 04.04.2021г. ще се извършва всеки работен ден от 09:00 до 12:00 и от 12:30 до 17:00 часа в стая №23 на етаж 2.